FritzBox ile Sevdiğiniz Radyo Kanallarını Yönlendiriciden Dinleyin

İncelemeler Murat Erdoğan 2.134 defa okundu
sponsorlu reklam

fritzbox-radioİnternetteki radyoları dinlemek için illaki internet radyosu almanız gerekmiyor. Fritzbox marka yönlendirici de aynı işi yapıyor. Bunun için kullanacağınız AVM FRITZ!WLAN Repeater N/G ürünü sadece WLAN kapsamını genişletmekle kalmıyor, Fritzbox üzerinden radyo kanallarını da alıyor. Bu kanallar UKW mini alıcı ya da ses kablosuyla müzik sisteminize aktarılıyor.

İnternet yayınlarını bir FritzFon üzerinden de dinleyebilirsiniz. Bu işlevi “İnternet Services” ve sonra da “İnternet Radio” seçeneklerini takip ederek etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca depolanmış beş kanalı dinlemek zorunda değilsiniz; başkalarını da ekleyebilirsiniz. Bunun için FritzBox‘ın kullanıcı arabirimini açıp soldaki menü çubuğundan “DECT”i seçin, sonra da “İnternet Radio” seçeneğini işaretleyin.

Şimdi buradan “New İnternet Radio Station”a basın, ardından “Other İnternet Radio Stations”u seçin. Artık istediğiniz ve ileride yönlendirici üstünden dinlemek istediğiniz internet radyo kanallarının URL’sini girebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Murat Erdoğan

{Murat Erdoğan}

E-ticaret deneyimleri ve stratejileri hakkında uzmanlaşmaya çalışan sıradan biri....

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir