Hosting Nedir, Ne İşe Yarar?

HOSTİNG NEDİR?

Hosting, internet ortamındaki tüm veri ve bilgilerin bir bilgisayar ortamında tutulması ya da barındırılması manasına gelmektedir.Daha yalın anlatılacak olursa sanal ortamda girmiş olduğumuz tüm web sitelerinin dökümanları,resimleri,içerikleri vs. hepsi bir bilgisayar içinde saklanır.Bu bilgisayardaki bilgiler web sunucusu işlevi görerek internet ortamında yayınlanırlar.

HOSTİNG NE İŞE YARAR?

Hosting,internet alanının ortak adıdır.Genel itibariyle web hosting ismi kullanılır.İnternet sitesi kurmak için mutlaka Web Hosting’e ihtiyaç duyulur.Bir nevi internette arazi veya arsa tahsis etmiş olursunuz.Nasıl ki bir bina veya bir apartman yapmak için önce bir arsa satın almak gerekliyse, işte internet ortamında web site kurmak için de web hosting satın almak gereklidir.

Web hosting satışı yapan binlerce firma bulunmaktadır.Çeşitli paketler halinde satışı yapılır.Bu paketler performans değerlendirmesine göre değişiklik gösterir.Hosting‘de önemli olan kıstaslar Depolama Alanı,Trafik,Sunucu İşletim Sistemi,Veri Tabanı Desteği gibi parametrelerdir.