Instagram, Ödeme Özelliğini ABD’de Test Etmeye Başladı!

Instagram, e-ticaret sektörüne damga vuracak bir özelliği imza attı. 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan Instagram, alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların, uygulamadan çıkmadan alışverişlerini tamamlayacak ödeme servisini, ABD’ de beta sürümüyle testlerine başladı.

E-ticaret pazarlama kanallarında önemli bir yere sahip olan sosyal medyada, Instagram oldukça ciddi bir öneme sahip. Hergün milyonlarca kullanıcının etkileşim ürettiği Instagram’da, e-ticaret sitelerinin çok büyük reklam yatırımları yaptığını biliyoruz. Ancak yeni gelen özellik biraz can sıkacağa benziyor. Çünkü yüzbinlerce web sitesi kullandıkları e-ticaret paketlerine, muazzam ödemeler yapıyor. Instagram ödeme yöntemi sayesinde satış ve pazarlama alanları tamamen mobil geçiş yapabilir. Bunun nedeni kullanıcıların artık desktop yerine tamamen mobil üzerinden etkileşim içerisinde olmasından kaynaklanıyor.

2020 yılında Instagram bu ödeme yöntemini aktif etmeyi planlıyor. Sosyal medya kullanıcıları, influencer ve şirketler bu özelliği kullanmak için sabırsızlanıyor. Bakalım bu ödeme yöntemi e-ticarete katkı mı sağlayacak yoksa zararı mı olacak hep beraber göreceğiz.